Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2024

Gösterim: 5356

Tanıtım

Türkiye’nin yeni nesil üniversitelerinden biri olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 23 Nisan 2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 6640 sayılı Kanun ile kurulmuştur. Enstitümüz; 23.04.2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü adı ile 2018-2019 eğitim-öğretim döneminden itibaren akademik faaliyetlerine başlamıştır. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, dünyada lisansüstü eğitimlerin giderek önem kazanması ile ulusal ve uluslararası düzeyde bilime katkı sağlayacak, yaratıcı, çağdaş ve bilimsel düşünceye ve özgüvene sahip, alanında yetkin insanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Enstitümüz bünyesinde; Hemşirelikte Yönetim ile Beden Eğitimi ve Spor Doktora Programı, Hemşirelikte Yönetim, Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği, Sosyal Hizmet, Sağlık Yönetimi, Beden Eğitimi ve Spor, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Anatomi, Beslenme ve Diyetetik,Tıbbi Mikrobiyoloji,Histoloji ve Çoçuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği tezli yüksek lisans programları ile Beden Eğitimi ve Spor tezsiz yüksek lisans programı (2 doktora, 12 tezli yüksek lisans ve 1 tezsiz yüksek lisans) olmak üzere  toplam 15 program ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

Enstitümüz Balıkesir İli’nin, Bandırma İlçesi’nde Merkezi Yerleşke Rektörlük binası giriş katında hizmet vermektedir.