Tarih: 22 Şubat 2017

Gösterim: 828

DENİZCİLİK FAKÜLTEMİZ “BANDIRMA VE ÇEVRESİ DENİZ SEKTÖR ÇALIŞTAYI” DÜZENLİYOR

Üniversitemiz, ev sahipliği yaptığı bilimsel çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. 11 Şubat’da gerçekleştirilen “Akıllı Ulaştırma Sistemleri Çalıştayı” nın ardından Üniversitemizde 23 Şubat 2017 tarihinde “Bandırma ve Çevresi Deniz Sektör Çalıştayı” düzenleniyor.

Deniz sektörlerinin mevcut durumu, sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alınacağı Bandırma ve Çevresi Deniz Sektör Çalıştayı, 2016 yılında lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim öğretime başlayan Denizcilik Fakültemizin ilk etkinliği olması nedeniyle de ayrı bir önem taşıyor.

Çalıştayda, Denizcilik Fakültemiz öğretim üyeleri tarafından hazırlanan Bandırma ve Çevresi Deniz Sektör Raporu sunulacak, paydaşların perspektifinden mevcut durum, sorunlar ve çözüm önerileri katılımcılıkla ortaya konulacaktır.

Alanında öncü fakültelerden olma hedefi ile hızla kurulumunu tamamlamaya çalışan Üniversitemizin Denizcilik Fakültesi, sektör bileşenlerinden alacağı güçle; araştırma, geliştirme, eğitim-öğretim ve toplumsal kalkınmaya ilişkin temel stratejilerini belirleyecektir.

Üniversitemiz Rektörlük Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan Bandırma ve Çevresi Deniz Sektör Çalıştayı sonunda katılımcılıkla ortaya konulan veriler, Bandırma ve Çevresi Deniz Sektör Raporu’na eklenerek kalıcı bir yayın haline getirilecek ve bu Rapor ilgili tüm kurumlarla paylaşılacaktır.


Fotoğraflar