Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2024

Gösterim: 5455

Hemşirelikte Yönetim Doktora Programı Tanıtım Bilgileri

Programın Adı: Hemşirelikte Yönetim Doktora Programı

Eğitim Dili: Türkçe

Eğitim Türü: Tam Zamanlı 1. Öğretim

Programın Süresi: 8 yarıyıl

Program Bilgileri: Program Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' nın 25/07/2019 tarih ve 7750 sayılı yazısı ile kabul edilerek açılmış olup 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrenci kabulüne başlamıştır.

Programın Amacı: Hemşirelikte Yönetim doktora programı ile çağdaş sağlık sistemi içerisinde sağlığın korunması, geliştirilmesi, sürdürülmesi ve sağlık bakım ihtiyaçlarının karşılanmasında   sağlık bakım hizmetlerini yönetebilen, yönetici ve araştırıcı role sahip, hemşirelik yönetimi alanında “uzman hemşireler” ile hemşirelik mesleği eğitiminde hemşirelikte yönetim alanında ihtiyaç duyulan akademik kadronun yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Programa Kabul Koşulları: Programa hemşirelik alanında lisans mezunu olup, hemşirelikte yönetim ya da diğer hemşirelik alanlarında tezli yüksek lisans yapmış hemşireler kabul edilmektedir. Ayrıca yurtiçi veya dışında eşdeğer programda öğrenimine başlamış öğrenciler yatay geçiş ile başvuru yapabilir. Doktora programına kabul koşulları, öğrenci kontenjanları, aday öğrencilerde aranacak nitelikler ile başvuru ve değerlendirme sürecine ait bilgiler her ilan döneminde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü web sayfasında ilan edilmektedir.

Kazanılan Derece: Programı başarıyla tamamlayan mezunlar Hemşirelikte Yönetim Doktora derecesine sahip olurlar.

Program Sorumlusu: Prof. Dr. Serap ALTUNTAŞ

Tel: 0266 606 45 20  -  e-mail: saltuntaş@bandirma.edu.tr  

Programın Akademik Kadrosu:

Prof. Dr. Serap ALTUNTAŞ (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Dilek AVCI (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Latife UTAŞ AKHAN (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Edip ÖRÜCÜ (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı)

Doç.Dr. Didem AYHAN (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalı)

Doç. Dr. Yılda Arzu ABA (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı)

Doç. Dr. Gökhan ABA (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yönetimi Bölümü)

Dr. Öğr. Üye.  Ayşe ÇİÇEK KORKMAZ (Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalı)